Bendiks Service

O Nas


HISTORIA

     Początki firmy BENDIKS SERVICE to rok 1997, garaż przy ulicy Kasztelańskiej w Poznaniu, gdzie rozpoczynaliśmy działalność i gdzie powstała idea stworzenia swego rodzaju centrum rozrusznika i alternatora w Wielkopolsce. W lutym 1998 roku znaleźliśmy siedzibę w której do dziś funkcjonujemy.

Jak wszystkie początki,  również nasz był trudny. Startowaliśmy na rynku już w dużej mierze ‘zagospodarowanym’, przy bardzo silnej wówczas konkurencji. Nasza polityka współpracy z istniejącymi już firmami  pozwoliła nam przetrwać i rozwijać firmę aż do obecnej chwili.

Początek naszej działalności, to sprzedaż towarów sprowadzanych przez zaprzyjaźnione firmy, największych na owe czasy dystrybutorów części elektromechanicznych.

Kolejne lata i zmiany na rynku spowodowały, że stworzyliśmy warsztat, w którym regenerujemy rozruszniki i alternatory, zarówno dla klientów, jak i do sprzedaży. Zbudowaliśmy sprawny zespół profesjonalistów potrafiących zregenerować rozrusznik i alternator, oraz pomóc klientowi, który chce kupić części lub cały zespół. Wyzwaniom, jakie stawia przed nami dynamiczny rozwój elektromechaniki, staramy się sprostać podnosząc kwalifikacje i poziom naszej wiedzy, oraz rozwijając zaplecze urządzeń i maszyn , z których korzystamy w naszej pracy. Rozwijamy również kontakty handlowe zarówno w Europie, jak i Azji.

 TERAŹNIEJSZOŚĆ

      W maju 2006 roku firma została przekształcona w spółkę jawną i po dziś dzień funkcjonujemy w tej formie prawnej.

W chwili obecnej, jesteśmy dystrybutorami firm takich, jak ROBERT BOSCH, MAGNETI MARELLI, HELLA i innych. Współpracujemy bezpośrednio z wieloma producentami i dystrybutorami części (HUCO, MOBILETRON, TRANSPO, IKA i wielu innych….) zarówno w Europie, jak i poza naszym kontynentem. W chwili obecnej w naszych magazynach znajduje się ponad siedemnaście tysięcy różnych pozycji asortymentowych z zakresu elektromechaniki pojazdowej, począwszy od najdrobniejszych części rozruszników i alternatorów, aż po całe zespoły nowe i regenerowane.

Doświadczenie nabyte przez lata działalności pozwala nam obecnie służyć radą i pomocą w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów z naszej dziedziny. Nieustanne podnoszenie kwalifikacji, oraz wymiana doświadczeń z zaprzyjaźnionymi firmami z naszej branży umożliwia nam rozwiązywanie wyjątkowo czasami złożonych zagadnień występujących w naszej pracy. Rozwój systemów komunikacji i przetwarzania danych umożliwia zaś zapanowanie nad wielością nazw i numerów części oraz powiązań między nimi.

Regenerowane przez nas rozruszniki i alternatory z powodzeniem brały udział w Rajdzie Dakar!!!

 

     Jesteśmy firmą zorientowaną na klienta, dając mu obok towaru również wiedzę, która tego towaru dotyczy.

     Współpracują z nami duże firmy transportowe, sklepy, hurtownie, renomowane serwisy wózków widłowych, maszyn budowlanych i samochodów a przede wszystkim warsztaty samochodowe zajmujące się bezpośrednio naprawami samochodów.

 

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się elektromechaniką pojazdową i szukają solidnego partnera.

ZESPÓŁ BENDIKS SERVICE